پی پال چیست؟

پی پال

به طور خلاصه میتوان گفت که پی پال یک درگاه واسط است. بدین معنا که شما اگر بخواهید مبلغی را در سایتی پرداخت کنید و فروشنده درگاه پی پال داشته باشد پول از حساب شما به جای اینکه مستقیما به حساب بانکی فروشنده ارسال شود به حساب پی پال فروشنده ارسال می شود. حالا سوال اینجاست که داشتن حساب واسط چه مزایایی دارد که فروشندگان حتی با وجود پرداخت کارمزد از آن استفاده میکنند؟ در ادامه بعضی از مزایایی پی پال را بررسی میکنیم.

سرعت انتقال وجه با پی پال

دو مورد از رایج ترین راه های انتقال پول در حساب های خارجی عبارتند از حواله بین بانکی (سوئیفت) و وسترن یونیون . هر دوی این روش ها امنیت بسیاری دارند اما مدت زمان انجام حواله بین بانکی معمولا بین 2 روز تا 1 هفته است که در مواردی این مدت زمان طولانی به حساب می آید. از طرفی حواله بانکی مشکلاتی دارد که میتوان به عدم دریافت پول توسط گیرنده به علت مشکلات بانکی اشاره کرد.

انتقال پول از طریق حواله وسترن یونیون سرعت خوبی دارد اما هزینه انجام این نوع حواله برای مبالغ پایین زیاد است. این نوع حواله توسط فرد در شعب موجود وسترن یونیون قابل دریافت است که بررسی این مورد خود نیازمند مقاله ای جداگانه است.

مزیت انتقال وجه با پی پال در مقایسه با این دو روش بسیار بالاست. به این صورت که اگر حساب گیرنده محدودیتی نداشته باشد بلا فاصله مبلغ ارسالی را میتواند دریافت کند. هزینه انتقال پول هم توسط پی پال حدود 4.5 درصد است که این مبلغ میتواند با توجه به حساب گیرنده کاهش یابد.

اما حساب پی پال بعضا دارای محدودیت هایی است که انتقال بدون قید و شرط پول جلوگیری میکند که بایستی برای این موارد قوانین داخلی پی پال را به طور کامل مطالعه کرد.

امنیت پی پال

امنیت پی پال

در بین سیستم های انتقال پول، پی پال یکی از امن ترین روشهاست. به صورتی که اگر شما وجهی را از طریق پی پال انتقال دهید و از گیرنده وجه خدماتی که مد نظرتان بوده دریافت نکرده باشید با پیگیری میتوانید وجه خود را پس بگیرید. برای مثال اگر شما کالایی را از سایتی خرید کرده باشید که فروشنده کالا را برای شما ارسال نکرده باشد شما میتوانید شکایتی را نزد پی پال پر کنید. پس از طرح شکایت پی پال به فروشنده اطلاع میدهد و برای ایشان مهلتی را برای پاسخگویی قرار میدهد در صورتی که فروشنده پاسخی ندهد و یا پاسخ قانع کننده ای نداشته باشد پی پال به عنوان قاضی وارد شده و رای را به نفع شما میدهد و پس از آن وجه پرداختی شما عودت داده خواهد شد.

انواع خدمات پی پال

پی پال خدمات بسیاری ارائه میدهد که در زیر به مواردی که شما میتوانید از طریق سایت 20پیمنت انجام دهید اشاره خواهد شد.

افتتاح حساب پی پال

اگر به هر دلیلی تمایل به داشتن حساب پی پل و باز کردن حساب Paypal دارید سایت 20پیمنت میتواند یک حساب وریفای شده در سایت پی پال برای شما باز کرده و در اختیار شما قرار دهد. توجه داشته باشید که ساخت Paypal به خودی خود کاری بسیار ساده است و شما میتوانید این کار را خودتان هم انجام دهید اما نگهداری حساب پی پال در ایران بسیار مشکل است و بایستی در نگهداری آن بسیار کوشا بود.

برای مثال بایستی توجه داشت که به هیچ عنوان با آی پی ایران وارد حساب پی پال خود نشوید. علی رغم مسدود بود سایت پی پال برای ایران اگر شما از نرم افزار های تغییر آی پی استفاده کردید باید توجه داشته باشید که در زمان استفاده آی پی شما تغییر نکند و یا نرم افزار شما از کار نیافتد.

پیشنهاد ما این است که در صورتی که شما استفاده دائم از حساب پی پال ندارید اقدام به افتتاح حساب پی پال نکنید و سفارش های خود را به عنوان پرداخت پی پال به گروه 20پیمنت بسپارید تا در اسرع وقت و با بهترین حالت برای شما انجام شود.

شارژ حساب پی پال

در صورتی که شما حساب پی پال داشته باشید، به چند روش میتوانید از حساب خود پرداخت انجام دهید. یک روش اتصال کارت بانکی به حساب پی پال و پرداخت با منبع کارت بانکی است. روش دیگر به این صورت است که اگر شما در سایتهای خارجی کسب درآمد کرده باشید میتوانید آن را از طریق حساب پی پال خود دریافت کرده و سپس این موجودی را خرج کنید. روش دیگر که موضوع این بخش است شارژ حساب پی پال است. به این صورت که شما به اندازه ای که نیاز دارید حساب خود و یا شخصی دیگر که قصد دریافت خدمات از آن را دارید، شارژ می کنید. برای این کار شما از طریق فرم شارژ حساب پی پال در همین صفحه میتوانید مبلغ مورد نیاز را محاسبه و برای ما پرداخت کنید تا گروه 20پیمنت حساب مد نظر شما را شارژ کند. نام دیگر این خدمات ارسال پول پی پال یا paypal send money است.

پرداخت با پی پال

خدمت دیگری که در حوزه پی پال انجام میشود، پرداخت های از طریق پی پال است. به این صورت که اگر شما فاکتوری جهت پرداخت دارید و یا سایت مد نظرتان جهت پرداخت وجه درگاه پی پال داشته باشد مشخصات مورد نیاز را در فرم پرداخت paypal پر میکنید تا پرداخت شما در اسرع وقت انجام شود.

در تمام موارد مربوط به پی پال توجه به این نکته ضروری است که هیچ نام و نشانی از ایران در پرداخت های شما نباید وجود داشته باشد زیرا در این صورت پرداخت شما انجام نخواهد شد و در صورتی که به هر دلیلی پرداخت انجام شود امکان برگشت و یا کنسل شدن پرداخت وجود دارد.علاوه بر موارد بالا شما میتوانید از سایر خدمات سایت 20پیمنت نظیر پرداخت های دانشگاهی از جمله خدمات آزمون تافل و آزمون GRE ، خدمات مسافرتی نظیر خرید بلیط هواپیمای خارجی ، بلیط قطار و اتوبوس و رزرو و پرداخت هتل استفاده کنید.

همچنین شما میتوانید سوالات خود را از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در سایت از کارشناسان سایت 20پیمنت بپرسید.

پرداخت با پی پال
امتیاز 4.6 از 37 رای