ویزا کارت یا مستر کارت ؟ چه فرقی باهم دارند؟

ویزا کارت یا مستر کارت ؟ چه فرقی باهم دارند؟

توسط : تیم محتوا
633

ویزا کارت یا مستر کارت؟ سوالی که همیشه برای ما پیش می آید! و واقعا نمیدانیم کدامیک به کار ما می آید؟ در این مقاله قصد داریم تا شما را با تفاوت های این دو کارت بیشتر آشنا کنیم. در ادامه همراه با 20 پیمنت باشید.

شاید سوال مهمی که برایمان پیش می آید اینست که دو کمپانی اصلا با هم تفاوتی هم دارند یا در همه موارد شبیه به هم عمل می‌کنند؟ در اکثر مواقع اگر به دنبال یک کارت جدید اعتباری برای خود باشید به این سردرگمی دچار میشوید. اما نگران هیچ چیز نباشید. برای اینکه در این تصمیم‌گیری به شما کمک کنیم، ویژگی‌های هریک از این شبکه‌ها و تفاوت‌های آن‌ها را در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

اولین و مهم ترین چیزی که باید بدانیم اینست که  شرکت‌های ویزا کارت و مستر کارت، صادرکننده کارت نیستند، بلکه این نوع کارت ها را خود بانک ها صادر می کنند.

 این دو کارت، شبکه‌های مادر هستند که پرداخت‌ بین بانک‌ و مشتریان بانک‌ها را پردازش می‌کنند. با دانستن این موضوع میتوان گفت تفاوت ویزا کارت و مستر کارت زیاد نیست. البته باید خاطر نشان کرد که دو شبکه‌ پرداخت، به دارندگان کارت های اعتباری خود مزیت هایی مثل:  بیمه ماشین اجاره‌ای، امنیت پرداخت و محافظت در برابر سواستفاده را ارائه می‌دهند.

پس درهنگام انتخاب میان ویزا کارت و مستر کارت، باید به بانک صادر‌ کننده کارت توجه کنیم و اینکه چه امکاناتی را در ازای آن کارت اعتباری در اختبار ما قرار میدهد، مثلا خرید، برداشت و انتقال مانده حساب معامله یک سری از امکاناتیست که به مشتریان داده می شود.

ویزا کارت و مستر کارت مثل یک زوج هستند که تفاوت بسیار چشمگیری ندارند و بیشتر مزایای متنوع و خوبی را دارند. از بهترین مزیت های این دو کارت میتوان به: تخفیف در سفر و بسته‌های مربوط به تعطیلات است. اما از همه ویژگی های این دو کارت که بگذریم، به تفاوت های مستر و ویزا هم باید اشاره کرد تا فرق بین آنها هم مشخص شود.

در نگاه اول، ویزا کارت دو سطح پایه و ویزای امضا دارد.  اکثر شرکت هایی که  کارت‌های سطح پایه را ارائه میدهند، خدماتی از قبیل: پرداخت صدمه ناشی از تصادف ماشین غیر اجاره‌ای، ضمانت‌های تمدید شده خرید، پوشش خرید بدون تایید، کمک‌های اضطراری و جایگزینی فوری کارت را پوشش می‌دهند.

کارت‌های ویزای امضا هم شامل همه پیشنهادهای سطح پایه هستند به علاوه اینکه  به عنوان یک سرویس نگهبان ۲۴/۷ و یک پورتال آنلاین، به صاحبان کارت ویزای امضا، خدماتی از قبیل دسترسی به تخفیف‌ها و دسترسی‌های ویژه به سرگرمی و ورزش و غذاخوری‌ و سفر و… را ارائه می‌دهد.

اما مستر کارت سه سطح دارد و شامل سطح پایه، جهانی و ممتاز جهانی می‌شود. ردیف پایه خدماتی مشابه ویزا کارت را دارد؛ مثلا پرداخت صدمه ناشی از تصادف ماشین غیر‌ اجاره‌ای، محافظت علیه کلاهبرداری، کمک‌های سفرهای اضطراری، جایگزینی کارت و ضمانت‌های تمدید‌ شده شامل سطح پایه است. مهم ترین سرویس مستر کارت که ویزا کارت آن را ندارد، حفاظت از قیمت است. مثلا اگر کالایی  را به مبلغی خریداری کنید و حداکثر تا ۶۰ روز بعد از خرید مبلغ آن کاهش داشته باشد مستر کارت، اختلاف را پرداخت خواهد نمود. پس مستر کارت از ضرر شما جلوگیری می‌نماید.

این را هم باید بدانید که ویزا کارت به خودی خود پیشنهاد حفاظت از قیمت ندارد، اما بعضی از بانک‌هایی که ویزا کارت صادر می‌کنند از تغییرات قیمت محافظت می‌نمایند.

آیا تفاوت ویزا کارت و مستر کارت اهمیتی هم دارد؟

درهنگام انتخاب میان ویزا کارت و مستر کارت به جای شرکت پردازشگر به مزایایی که بانک صادر کننده کارت ارایه می‌دهد توجه کنید. این خدمات شامل پاداش ثبت نام، جوایز خرید، برداشت و نقاط یا مسافت‌ها، حفاظت خرید از قبیل تمدید ضمانت یا تطبیق قیمت و خدمات مربوط به سفر مانند کیسه‌های چک رایگان و یا دسترسی به سالن فرودگاه از خدمات قابل ارائه می توانند باشند.

البته این موضوع را توجه کنید که واجد شرایط دریافت کدام کارت بودن هم به اعتبار شما بستگی زیادی دارد. بهترین امکانات کار های اعتباری برای افرادیست که بیشترین اعتبار را دارند، البته برای افرادی که اعتبار متوسطی دارند هم کارت‌های اعتباری مناسب وجود دارد.

 جالب است بدانید که حتی کسانی که پیشینه خوبی ندارند و برای بازسازی سابقه اعتباری بد خود تلاش می‌کنند هم می‌توانند گزینه‌های خوبی در میان کارت‌های اعتباری پیدا کنند.

 نتیجه نهایی : ویزا کارت یا مستر کارت؟

باتوجه به مطالبی که بالاتر گفتیم، باید به خدمات ارائه شده توسط بانک توجه کنید چون خدماتی که مد نظر شماست در اینجا ملاک و مهم است. اگر نیاز به مشاوره بیشتر در این زمینه دارید، کارشناسان 20 پیمنت در خدمت شما هستند تا راهنمایی های لازم و ضروری برای اخذ ویزا کارت یا مستر کارت را به شما ارائه کنند. فقط کافیست تا با بخش پشتیبانی درتماس باشید. همچنین برای خرید مستر کارت هدیه فیزیکی ، صدور مستر کارت مجازی از طریق منوی خدمات سایت به بخش کارتهای ارزی Mastercard مراجعه نمائید.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد