پنج کشور مهاجرتی پرتردد در دنیا را بشناسید

پنج کشور مهاجرتی پرتردد در دنیا را بشناسید

توسط : تیم محتوا
665

گاهی آنقدر زندگی برایمان  یکنواخت و کسل کننده  می شود و از  شرایط اقتصادی و احتماعی و  فشار کار خسته می شویم که  فکر مهاجرت و سفر به یک کشور خارجی عادات هر روزه ما می شود.حتما همه ما  تا به حال به مهاجرت و اقامت در یک کشور خارجی فکر کرده ایم و رویاهایی را برای خود تصور کرده ایم. در این مقاله از 20پیمنت قصد داریم تا شما را کشورهای مهاجرتی پرتردد و پرمخاطب آشناکنیم. درادامه همراه باشید.

تصمیم  خروج از کشور و سکونت در یک کشور خارجی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد : مثلا برخی برای کسب علم و مهارت بالاتر یا امکانات رفاهی بهترتصمیم به مهاجرت می گیرند و یا حتی جاذبه های طبیعی خارق العاده کشورها، آن ها را جذب می کند البته برخی افراد هم به دلیل جنگ و کمبود امنیت، بیماری، قحطی و... مجبور به ترک دیار خود و مهاجرت می شوند.

 زمانی که تصمیم به مهاجرت میگیریم سوالات زیادی ذهن ما را درگیر می کند: کدام کشور ها مهاجر پذیرند؟   چه نوع فرهنگ و آداب و رسوم و وضعیت اقتصادی  دارند؟  شرایط پذیرش  و دریافت اقامت کدام یک  راحت تر است ؟ و سوالات بیشمار دیگری که دقیقا پاسخ خیلی از آن ها را نمی دانیم و باید قبل از اینکه برای مهاجرت اقدام کنیم به عنوان یک مهاجر یا شهروند اطلاعات خود را درباره شرایط و امکانات آن کشور بالا ببریم و سپس کشور مقصد خود را انتخاب کنیم البته درسته که این  بررسی و تحقیق کار چندان آسانی نیست و حتی ممکن است ما را به غلط بیاندازد اما داشتن اطلاعات اولیه بهتر از این است که اطلاعات حداقلی از کشورها نداشته باشیم. چون که ممکن است وضعیت اقتصادی یک کشور چندان مناسب نباشد ولی فرد با  تخصص و توانایی هایی که دارد بتواند کسب و کار پر رونقی را راه بیاندازد.

هر کدام از کشورها ویژگی ها و شرایط منحصر بفرد خود را دارند که می تواند هرکس را شگفت زده کند در این مقاله قصد داریم تا با 5 تا از کشور های مهاجر پذیر و خصوصیات و شرایط آن ها آشنا شویم.

مهاجرت چیست ؟ مهاجر کیست ؟

مهاجرت در معنای لغوی به معنای جابجایی مردم از مکانی به مکان دیگر برای کار یا زندگی است که تاریخچه آن به گذشته بسیار دور می رسد اما در اصطلاح به کوچ افراد از یک کشور به کشور دیگر که در آنجا شهروند نیستند مهاجرت گفته می شود اما اگر اقامت افراد همانند توریست ها موقتی باشد مهاجر شناخته نمی شوند. 

زندگی بهتر،خدمات آموزشی و بهداشتی بهتر، یافتن شغل مناسب و... از جمله دلایلی است که  یک شخص را  به مهاجرت ترغیب می کند  و در همین راستا کشورهای مختلف دنیا با  ایجاد شرایط ویژه برای تحصیلات، برای نیروی کار متخصص، نخبگان و... اقدام به جذب مهاجران مدنظر خود  می کنند.

البته قوانین مهاجرت متناسب با سیاست و نظام حقوقی کشورها متفاوت است و برهمین اساس کشورها براساس آزادی  مهاجرت به 2 نظام حقوقی کامنلا یا مهاجر پذیر و نظام حقوقی سیویلا یا کمتر مهاجر پذیر طبقه بندی می کنند.

1.سوئد

سوئد بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور اسکاندیناوی که در شمال اروپا قرار گرفته که در همسایگی کشورهای نروژ، فنلاند، دانمارک، خلیج بوتنی و دریای بالتیک می باشد و پایتخت آن شهر استکهلم، یکی از زیباترین شهرهای جهان  است. 

کشور سوئد

سوئد با مساحتی حدود 4499964 کیلومتر مربع چهارمین کشور بزرگ اروپا و جمیعیتی حدود 10 میلیون نفر دارد که تقریبا 7.9 میلیون نفر آن را سوئدی ها و مابقی را مهاجران تشکیل داده است.

 مردم کشور سوئد به زبان سوئدی که تقریبا شبیه زبان های نروژی و دانمارکی است صحبت می کنند و  دانستن زبان سوئدی شانس ها را برای یافتن شغل مناسب و عالی بیشتر می کند. دین اکثر سوئدی ها مسیحی است البته دین اسلام سهم بزرگی را در بین ادیان دیگر در این کشور دارد.

* در سوئد 16 ماه به مادران مرخصی زایمان می دهند و 80% از حقوقشان را هم پرداخت می کنند پس سوئد  را می توان  بهترین کشور برای زنان دانست.

*سوئد، هشتمین سرانه  تولید ناخالص داخلی در جهان را دارد و جایگاه خوبی در جنبه های مختلف ملی مثل کیفیت زندگی، بهداشت، رفاه و توسعه انسانی دارد.

*نظام برابری ثروت و رفاه اجتماعی نیز در انتخاب سوئد بعنوان مهاجر پذیر ترین کشور دنیا موثر بوده است چراکه در حال حاضر 10%جمعیت 8/9 میلیون نفری سوئد را مهاجران تشکیل داده اند.

* از سال ۲۰۱۱ میلادی تا به امروز دیگر تحصیل در کشور سوئد  رایگان نیست و دانشجویان باید بتوانند از پس هزینه های ثبت نام، خوابگاه، خوراک و هزینه هایی از این قبیل بربیایند که البته این هزینه ها بسته به دانشگاه و محل سکونت فرد متفاوت میباشد.

* راه های مختلفی برای مهاجرت به سوئد وجود دارد که بهترین آن ها عبارتند از : مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق ازدواج و مهاجرت از طریق سرمایه گذلزی که از بین این راه ها مهاجرت تحصیلی است.

*مهاجرت تحصیلی: برای ادامه تحصیل در همه دانشگاه های سوئد باید زبان سوئدی داشته باشیم و یا اگر فرد مدرک آیلتس 5 داشته باشد براحتی می تواند تحصیل کند.

2.کانادا 

کانادا شمالی ترین کشور قاره آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان از لحاظ مجموع مساحت بعد از روسیه است که از مجموعه 10 استان و 3 قلمرو و در 5 منطقه اصلی تشکیل شده است که فرهنگ هر یک از این بخش ها متفاوت می باشد. مهم ترین استان از لحاظ اقتصادی و سیاسی،استان انتاریو می باشد که شهرهای تورنتو و اتاوا در ان قرار دارد.

کشور کانادا

دین رسمی چند ملیتی ترین کشور جهان، مسیحی است و 98 درصد مردم این کشور به زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می کنند.

کانادا دارای سوابق درخشانی در زمینه سیاست های دوستدار مهاجرت بوده و سالانه با جذب  بیش از 300000 مهاجر جدید، یکی  مهاجرپذیرترین کشور دنیا به شمار می رود که میزان ایرانیان مهاجر قابل تامل است.اگر روند فعلی ادامه یابد، انتظار میرود تا سال 2036 مهاجران  نیمی ازجمعیت کانادا را در بر بگیرند. 

*باتوجه به گزارش ها، کانادا با نرخ بیکاری پایین؛ چهارمین اقتصاد بزرگ در جهان را دارد و به همین دلیل یکی از ثروتمند ترین کشورهاست.

*کانادا را می توان بهترین کشور برای افراد مسن بشناسیم چرا که برنامه های منحصر بفردی برای سنین بازنشستگی و سیستم مراقبت ها بهداشتی دارد و در واقع بهترین کشور برای طی کردن دوران پیری است.

*درصورتی که تخصص و مهارت بالایی در کارتان دارید و یا  حداقل سرمایه ممکن درحدود 180 هزار دلار دارید براحتی می توانید برای اقامت دائم کشور چند رنگ و نژاد کانادا  اقدام کنید.

3. ایسلند

شمالی ترین کشور اروپا با جمعیت حدود 350 هزار نفری که در اقیانوس اطلس قرار دارد.واحد پول صلح آمیزترین کشور جهان کرونا نام دارد و مردم به زبان ایسلندی با یکدیگر صحبت می کنند.

*از ویژگی های جذاب کشور ایسلند این که ارتش ندارد اما تیم های نجات و گارد ساحلی فوق العاده قدرتمند دارد.

*در ایسلند برای گرمایش خانه ها از سیستم زمین گرمایی که برای محیط زیست هم مفید است استفاده می کند و برای همین است که می توان تمیزترین هوا را در ایسلند تجربه کرد.

*قانون کلی ایسلند  برای پذیرش مهاجران اینگونه است که بعد از اقامت در ایسلند می توانند برای 7 سال درخواست شهروندی بدهند البته شرایط ویژه ای نیز وجود دارد: اگر فرد متقاضی مهاجرت همسر تبعه ایسلند داشته باشد یا نوزادان متولد ایسلند درصورتی که یکی از والدین تبعه ایسلند داشته باشد ، امکان دریافت شهروندی ایسلند را خواهند داشت.

4.نروژ 

کشور کوهستانی نروژ با آب و هوای نسبتا سرد  از جمله کشورهای اسکاندیناوی است که در نیمکره شمالی اروپای شمالی قرار دارد و قسمت عمده ای از اراضی نروژ حتی در نواحی کوهستانی پوشیده از جنگل است و چوب جنگل ها منبع درامد خوبی برای نروژ می باشد. زبان  رسمی مردم این کشور نروژیست  که یک زبان هندواروپایی شامل زبان "بوکمال و زبان "  نی نورسک" می باشد. بوکمال (زبان کتابی) که نزدیک به زبان دانمارکی است و نی نورسک (نروژی جدید) که نزدیک به لهجه شمال سوئد است نام دارند و هردوی این زبان‌ها از سال ۱۸۸۵ به‌عنوان زبان‌های رسمی نروژ شناخته شده‌اند.

کشور نروژ

*عموما از مردم نروژ به عنوان شادترین افراد کره زمین یاد می کنند.آن ها خوش شانس و شاد و خوشبخت هستند و امید به زندگی بالایی دارند و نروژ را به خاطر اقتصاد قوی و سیستم رفاهی معقول آن می شناسند. 

*رشد اقتصادی نروژ بیش تر به دلیل منابع طبیعی است مثل تولید برق از طریق قوه محرکه آب، شیلات، اکتشاف نفت و تولیدات.در کنار منابع طبیعی، حمل و نقل نیز همواره در قطب صادراتی نروژ موثر است.

*نروژ یکی از بهترین و مرغوب‌ترین چاه‌های نفت دنیا را در اختیار دارد. چون دور تا دور  نروژ را دریا احاطه کرده، یکی از چرخه‌های اقتصاد این کشور را آبزیان دریایی تشکیل داده‌اند. نروژ ۳ نوع ماهی دارد که در هیچ جای دنیا یافت نمی‌شود.

*صادرات عمده نروژ را نفت تشکیل می‌دهد، در حدی که  نروژ روزانه ۳ میلیون بشکه نفت خام صادر می‌کند ولی در سازمان جهانی اوپک عضویت ندارد. از دیگر صادرات نروژ گوشت گاو، شیر و سایر فراورده‌های دامی می باشد.

*نروژ، کشوری است که در آن میزان تحصیلات، درآمد ماهانه، امید به زندگی، بهداشت و تغذیه منطبق  بر  استانداردهای سازمان ملل می باشد و کاملا. این استلنداردها رعایت شده است.

*نروژ از جمله کشورهای بسیار گران و زیبای جهان که هرساله افراد زیادی متقاضی مهاجرت به این کشور می شوند.از روش های مختلف مهاجرت تحصیلی ، مهاجرت کاری و یا مهاجرت از طریق ازدواج میتوانیم به این کشور مهاجرت کنیم .

* اقامت از طریق کارفرما ،  یکی از راه های اقامت در نروژ می باشد.اگر کارفرما برایمان دعوت نامه کاری بفرستد در مدت زمان کوتاهی میتوانیم ویزای کاری این کشور را دریافت کرده و در این کشور مشغول به کار شویم.پس از 3 سال کار و پرداخت مالیات به دولت نروژ موفق به اخذ اقامت دائم این کشور خواهیم شد.

*برای تحصیل در دبیرستان ها و کالج های کشور نروژ با توجه به اینکه به زبان نروژی تحصیل انجام میشود، باید مدرک حداقل سطح 1_B زبان نروژی را به سفارت این کشور بفرستیم.برای تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های نروژ باید مدرک زبان آیلتس حداقل 5 یا 5,5 بسته به نوع دانشگاه داشته باشیم و همان ابتدای کار، مدرک زبان را جهت پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس ارسال کنیم. 

5.سوئیس

 سوئیس با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس، کشوری است در اروپای غربی که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است. این کشور 5/7 میلیون نفری  با مساحتی حدود 41.285 کیلومتر مربع کشور نسبتا کوچکی می باشد .در سوئیس افراد به زبان های مختلف صحبت می کنند و در اصل یک کشور چند زبانی می باشد و در آن چهار زبان آلمانی، فرانسوی،ایتالیایی و رومانش به رسمیت شناخته می شود.

کشور سوئیس

*اگر سوئیس به لحاظ ثبات اقتصادی اغلب در میان ۵ کشور برتر است بخاطر  ثبات سیاسی و امنیت پولی طولانی مدت این کشور است که  به یک مکان امن برای سرمایه‌گذاران تبدیل کرده‌است.

* سوییس یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را دارد و دلیل این‌که سوئیس در فهرست بهترین کشورهای جهان ذکر شده‌است این است که “این کشور اعتماد، امنیت، ثروت، سلامت و کیفیت خوب زندگی را برای همه‌ی شهروندان‌اش فراهم می‌کند، حتی آن‌هایی که در مکان‌های خیلی دور زندگی می‌کنند.”

*سوئیس با نرخ بیکاری پایین، درآمدهای بالا و استانداردهای زندگی خارق العاده از نظر اقتصادی قدرتمند است و  از آن‌جا که نیروی کار سوئیس دارای تخصص بالایی است و وسعت این کشور کم است، تجارت و صنعت کلید معیشت اقتصادی آن است.

*کشور سوئیس ثروتمند ترین کشور دنیا می باشد با درآمد سرانه ۲۸۰۰۰ پوند در سال است و یکی از کشورهایی است که هزینه های زندگی فوق العاده در آن بالا است به طور میانگین هزینه زندگی ماهیانه در کشور سوئیس ۱۵ میلیون در ماه می باشد.

*در سال ۲۰۱۵ میلادی سوئیس به عنوان یکی از قدرتمندترین و با‌ثبات‌ترین اقتصادهای دنیا شناخته شد. اقتصاد کشور سوئیس در زمره با‌ثبات‌ترین و مرفه‌ترین اقتصادهای دنیاست و در میان صادرکنندگان دنیا در جایگاه بیستم قرار گرفته است. این کشور از نظر شاخص آزادی اقتصادی در اروپا بالاترین جایگاه را دارد.

*اقتصاد کشور سوئیس و کیفیت زندگی در آنجا بسیار عالی است و جزء ثروتمندترین کشور جهان با جمعیتی بالغ بر هشت میلیون نفر می باشد و متوسط درآمد خانوارهای این کشور در سال ۲۰۱۴ میلادی برابر با ۱۳۷ هزار و ۹۴ دلار آمریکا بوده است در حالی که متوسط درآمد هر خانوار سوئیسی بر مبنای برابری قدرت خرید در این کشور معادل ۹۵ هزار و ۸۲۴ دلار آمریکا بود.

*بارزترین شاخصه کشور سوئیس هزینه پایین گمرک، شفافیت نظام قانونی و حمایت از سرمایه‌گذاران و صاحبان مشاغل است. فساد دولتی در کشور سوئیس وجود ندارد و از نظر شفافیت قانونی و نظام دولتی در میان ۱۷۵ کشور دنیا در سال ۲۰۱۵ میلادی در رتبه پنجم قرار داشت.

* مردم سوئیس بسیار تابع قوانین و مقررات وضع شده در کشور هستند و به هیچ عنوان نقض این قوانین برایشان خوشایند نیست و بی‌قانونی را به هیچ عنوان قبول نمی‌کنند. همین موضوع باعث شده آمار جرم و جنایت در کشور سوئیس به مراتب بسیار پایین باشد.

*برای مهاجرت به کشور با ثبات و قدرتمند اقتصادی راه های مختلفی وجود دارد که مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برخی از آن هاست.

*کشور سوئیس همانند اکثر کشورهای اروپایی برای فارغ التحصیلان دانشگاه های سوئیس فرصت های شغلی خوبی در نظر گرفته است و تقریبا 80% دانشجویانی که فارغ التحصیل دانشگاه های سوئیسی می شوند وارد مشاغل تخصصی شده و درآمد خوبی دارند.

*درصورتی که فردی با  یک تبعه سوئیسی که 5 سال در این کشور مقیم باشد ازدواج کند  و 3 سال از زمان ازدواجشون گذشته باشد براحتی اجازه اقامت برایش صادر می شود و دیگر به آزمون زبان سوئیسی نیاز ندارد.

*یکی از راه های اقامت در سوئیس، اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور است. مبلغی که در این کشور سرمایه‌گذاری می‌شود اهمیت چندانی ندارد اما باید با این مبلغ فرد بتواند یک شرکت به نام خود ثبت کند  و ده نفر را برای کار در این شرکت استخدام کند.نکته مهم این که حقوق مقرر برای هر نفر در سوئیس ۳۵۰۰ فرانک است. همین طور لازم است که در طول یک سال بازدهی شرکت از لحاظ اقتصادی به مبلغ صد هزار فرانک برسد که دولت این شرکت را به رسمیت بشناسد. پس از این می شود  برای دریافت کارت B اقدام کرد، این کارت‌ به فرد متقاضی اقامت  امکان اقامت به مدت یک سال را خواهد داد.

کارشناسان 20پیمنت، به صورت شبانه روزی درخدمت شما عزیزان برای پاسخگویی به سوالات شما هستند. برای خدمات مهاجرت و تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر جهانی، میتوانید با کارشناسان مربوطه در 20پیمنت در ارتباط باشید. با استفاده از خدمات پرداخت ویزا کارت به راحتی می‌توانید کلیه پرداخت‌ها یا رزرو آنلاین هتل‌ها و پرداخت هزینه‌ها را کاهش دهید. رزرو آنلاین پرواز و ارسال و دریافت پول از خارج از کشور از دیگر خدماتی است که برای مهاجران و مسافران عزیز فراهم شده است. برای اطلاعات بیشتر، از طریق تماس باما درارتباط باشید.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد